NOWOŚCI

MICROSOFT SKLEP NOWOŚCI

Sklep Microsoft– sklep z aplikacjami dla systemu operacyjnego Windows 8 oraz Windows 10. Został po raz pierwszy zaprezentowany przez firmę Microsoft na konferencji 6 grudnia 2011 roku; wprowadzony równolegle z Windows 8 i Windows Server 2012. Jest to jedyne źródło, z jakiego użytkownicy mogą pobierać aplikacje z interfejsem Modern UI, jednak przeznaczony jest także do prezentacji aplikacji desktopowych certyfikowanych do działania na systemie Windows.

👉KONKURS- TUTAJ- WYGRAJ BON 500ZL👈

Sklep Microsoft

W Sklepie Microsoftu umieszczać można zarówno darmowe, jak i płatne aplikacje, z cenami w przedziale od 0.99 dolara amerykańskiego do $999.0. Sklep był dostępny po raz pierwszy z wydaniem Windows 8 Consumer Preview opublikowanym 29 lutego 2012 roku.

NOWOŚCI W SKLEPIE MICROSOFT:

👉Klik tu- Microsoft Surface Laptop 2  👈

👉Klik tu- Microsoft Surface Pro 6👈

👉Klik tutaj- 2.01.2019_sale👈

👉Klik tu- Xbox 👈

👉Xbox Live Gold 👈

 👉Klik-Xbox One X 👈

👉Klik tutaj- Office 365 12👈

👉Klik tutaj- Windows 10👈

👉Klik tutaj- Gry 👈

👉Klik tutaj- Visual Studio 2015 👈

Tak jak podobne platformy, Mac App Store lub Google Play, Sklep Microsoft jest nadzorowany; aplikacje muszą dostać certyfikat zgodności z systemem oraz zgodności opisu z treścią. Microsoft pobiera 30% ceny sprzedaży aplikacji w Sklepie Microsoft dopóty, dopóki poziom sprzedaży nie osiągnie 25000 dolarów; od tego momentu prowizja jest obniżana do 20%. Transakcje przez systemy trzecie nie są objęte prowizją.

Według stanu z 7 sierpnia 2014 roku, w Sklepie dostępnych jest 170 686 aplikacji. W amerykańskim Sklepie Microsoft kategoriami z największą liczbą aplikacji są Gry, Rozrywka, Książki i wiedza oraz Edukacja. Większość twórców opublikowała jedną aplikację.

W systemie Windows 8 na platformę x86 i x86-64 aplikacje uruchamiane w trybie pulpitu będzie można dalej instalować z zewnętrznych źródeł, jednakże programy przeznaczone dla interfejsu Modern UI mają już być dostępne jedynie z poziomu repozytorium. W systemie Windows RT jest to jedyne źródło aplikacji.

Historia

Microsoft posiadał uprzednio podobną platformę dystrybucji oprogramowania znaną jak Windows Marketplace, która pozwalała konsumentom na zakup pobieranie  oprogramowania na dysk przez internet. Klucze produktu i licencje były śledzone przez platformę pozwalając użytkownikom na uzyskanie dostępu do zakupionego oprogramowania po zmianie komputera. Windows Marketplace został porzucony w październiku 2008 roku. Marketplace w formie sklepu z aplikacjami był wbudowany w Windows Mobile 6.5.

Windows 8

Microsoft ogłosił nową platformę dystrybucji dla systemu Windows podczas konferencji Build 13 września 2011 roku. Kolejne szczegóły ogłoszone podczas prezentacji pokazały, że sklep będzie przechowywał zarówno zatwierdzone tradycyjne aplikacje Windows jak i aplikacje zwane wówczas Metro-style – uruchamiane w piaskownicy programy zgodne z projektowymi wytycznymi Microsoftu, które są stale monitorowane pod kątem jakości i zgodności. Dla konsumentów, Sklep Windows jest jedyną drogą uzyskiwania aplikacji Metro. Sklep Windows został zapowiedziany razem z wersją Developer Preview Windows 8.

Sklep Windows nie jest jedynym serwisem dystrybucyjnym wprowadzonym z Windowsem 8; inne to: XBox Music i XBox Video, na których kupić można cyfrowe media rozrywki, a nie tradycyjne oprogramowanie.

Windows 8.1

Zaktualizowana wersja systemu Sklepu Windows została wprowadzona w Windowsie 8.1. Strona główna Sklepu została przeprojektowana tak, aby wyświetlać aplikacje w specjalnych kategoriach (takich jak: popularne, polecane, najlepsze bezpłatne i płatne czy oferty specjalne) i pokazywać więcej szczegółów; dostępne stały się także automatyczne aktualizacje aplikacji. Inne znaczące zmiany to: zwiększenie listy najlepszych aplikacji do 1000 (zamiast dotychczasowych 100), dodanie sekcji wybrane dla ciebie i zmianę domyślnego sortowania recenzji na od najbardziej popularnych.

Windows Server

Sklep Windows jest dostępny w systemie Windows Server 2012, ale nie jest preinstalowany.

Szczegóły

Oficjalnym powodem, dla którego Sklep Windows jest głównym środkiem uzyskiwania aplikacji Modern UI, jest możliwość kontroli ich treści przez Microsoft pod kątem szkodliwego oprogramowania i błędów zabezpieczeń. Mimo to możliwe jest instalowanie aplikacji Metro innymi drogami, jednak nie na wszystkich systemach – wymagany jest komputer z Windows 8 Enterprise podłączony do domeny Windows. Wgrywanie zewnętrzne na systemy Windows RT i Windows 8 Pro oraz na Windows 8 Enterprise bez podpiętej domeny możliwe jest po zakupieniu dodatkowych licencji przez serwis VLK Microsoft.

Licencja dla indywidualnych twórców kosztuje 19 dolarów; dla firm: 99 i zawiera dodatkowe funkcje API. Dodawanie aplikacji do Sklepu jest możliwe dla deweloperów ze 120 krajów świata[19]. Aplikacje mogą wspierać wiele spośród 109 języków, pod warunkiem, że przynajmniej jeden z nich to jeden z 12 języków certyfikacji.

NOWOŚCI W SKLEPIE MICROSOFT:

👉Klik tu- Microsoft Surface Laptop 2  👈

👉Klik tu- Microsoft Surface Pro 6👈

👉Klik tutaj- 2.01.2019_sale👈

👉Klik tu- Xbox 👈

Xbox Live Gold 

👉 Klik-Xbox One X 👈

👉Klik tutaj- Office 365 12👈

👉Klik tutaj- Windows 10👈

👉Klik tutaj- Gry 👈

👉Klik tutaj- Visual Studio 2015 👈

ZAPRASZAM NA PODOBNE STRONY:

Najlepsze sklepy- postawmy na jakość

Na marginesie życia

Wędkarstwo poradnik

Tatuaze poradnik

Informacje z Wikipedii. Zdjęcia w artykule z internetu wzięte.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *